הדברת עש המזון

הדברת עש המזון

אם אתם פותחים את ארונות המטבח ואתם רואים חרקים קטנים מתעופפים בתוכו, ככל הנראה שאתם סובלים מהימצאות של עש המזון. עש המזון הינו סוג של

קרא עוד »
מדביר

הדברת פסוקאים

רבים נוהגים לכנות את הפסוקאים בתור כיני ספרים אך זהו רק זן אחד מתוך הרבה מאוד זנים של הפסוקאים כמו גם כיני עצים ועוד. הפסוקאים

קרא עוד »
פינוי פגר/פינוי נבלות

פינוי פגר/פינוי נבלות

לעתים אנו נתקלים במרחב הביתי שלנו בגינה או בחצר או במרחב הציבורי בפגר או נבלה של בעל חיים. לעיתים זו יכולה להיות חולדה שמתה בחצר

קרא עוד »

הדברת תיקן גרמני

כולנו מכירים את זה! הם מגיעים משום מקום, במהירות בלי שאנו שמים לכך בכלל לב. בדיוק שאנחנו באים להכין לעצמנו משהו לאכול או להיכנס למקלחת. כל מה שרציתם לדעת על הדברת תיקן גרמני במאמר הבא.

הדברת תיקן גרמני נחשבת לבין ההדברות הכי נפוצות בישראל. למעשה, התיקן הגרמני יכול להגיע הביתה במגוון רחב של דרכים כמו למשל דרך מארז של הסופר, קרטון של ירקות או פירות וכן גם מבחוץ, לרוב ממערכת הביוב. בשונה מהתיקן האמריקאי הנחשב גם הוא לנפוץ מאוד בישראל, התיקן הגרמני הרבה יותר קטן והוא ידוע בתור מזיק שקשה מאוד להיפטר ממנו. הבעייתיות עם התיקן הגרמני, זאת בדומה להרבה מאוד מזיקים אחרים, היא שקצב ההתרבות שלו מאוד מאוד גבוה משום שהנקבה שסוחבת את תיק הביצים עליה, מדביקה אותו ממקום למקום ממש בסמוך לבקיעתן של הביצים. 

עוברים דירה? שימו לב!

אם אתם עוברים דירה, מומלץ מאוד לשים ולב ולהימנע ממארז של הציוד בארגזים משומשים שמצאתם בסופר למשל. יכול מאוד להיות שארגזים כאלה נגועים ואז המזיק יופץ בכל החללים של ביתכם החדש וזה באמת משהו שאתם לא רוצים שיקרה. גם משאיות הובלה יכולות להכיל בתוכן ביצים של המזיק אבל בכל אופן, ברגע שאתם בוחרים לארוז בארגזים חדשים אתם מקטינים את הסיכון לכך משמעותית. 

מדוע התיקן הגרמני כל כך עקשן?

בשונה מהתיקן האמריקאי שפעיל רק בקיץ, הגרמני פעיל לאורך כל השנה. הוא נמצא בעיקר במטבח בשעות הלילה ומסתתר בתוך אזורים עם חום ולחות כמו מיקרוגל, תנור, מדיח וכדומה. הוא מסוגל להתמקם גם בקירות גבס, גומיות של מקרר ובארונות המטבח. בכל תיק ביצים של הנקרה יש כ- 30 ביצים ותוך שלושה חודשים הם מתפתחים והופכים לתיקנים בוגרים. התיקן הגרמני אוכל הכל כולל זבל והוא נחשב למפגע תברואתי ממש והוא גם מעביר מחלוק וזיהומים.

מהי הדברה יעילה? 

הדברה רגילה לא מספיקה פה. יש צורך במקרים רבים לעשות שימוש במדבקות ג‘ל מיוחדות הנקראות פרומון ומכילות הורמון שמזמין אותם ובעצם מדביק אותם ואז הם מתים. יש גם פיתיונות ג‘ל המכילים תמצית תירס וחומרי הדברה בכמות שאינה מזיקה וכך הם מתים. השיטה של המדבקות יעילה מאוד למרות שהתוצאה לוקחת זמן. 

כאשר אתם מזמינים חברת הדברה לביצוע הדברה נגד תיקן גרמני, חשוב מאוד שתבדקו שהמדביר מחזיק ברישיון מדביר וכי הוא מנוסה בביצוע הדברה זו. נושא המינונים של החומרים רעילים ממש קריטי באופן כללי ובתיקן גרמני בפרט. לכן, אל תתפשרו על מקצועיות!

קבוצת פלא מתמחה בביצוע כל סוגי ההדברות לרבות תיקן גרמני, תיקן אמריקאי, הדברת חולדות, עכברים ועוד. נשמח לסייע לכם בכל שאלה או בקשה כך שכל מה שנותר לכם הוא פשוט ליצור איתנו קשר!

Call Now Button054-313-3338