פשפש מיטה

מאיפה מגיעים פשפשי המיטה ?

קמים באמצע הלילה עם עקיצות? מתגרדים ולא מצליחים להבין למה? ככל הנראה מדובר בפשפשי המיטה. מה זה פשפשי מיטה, מאיפה מגיעים פשפשי המיטה, כיצד ניתן

קרא עוד »

איך תזהו כי יש לכם קרציות בבית?

עונת הקיץ כבר ממש כאן ואיתה בעלי החיים שלנו אוהבים לצאת החוצה לשמש. העניין הוא שזו בדיוק העונה שבה גם הקרציות וגם הפרעושים משגשגים ולמרות שהם גדלים מחוץ לבית, בקלות בעלי החיים שלכם יכולים להכניס אותם לתוך הבית.

חשוב לדעת כי גם קרציות וגם פרעושים מעבירים זיהומים לחיות המחמד שלנו ועלולות בשל כך להיווצר אלרגיות. בשורות הבאות נציג בפניכם איך תזהו כי יש לכם קרציות בבית. למעשה, קרציה היא טפיל שניזון מדם בעלי החיים והקרציות הנפוצות ביותר בישראל הן מזן שנקרא קרציה חומה. היא משגשגת בתוך שיחים אבל יכולה בקלות גם לחיות על רהיטים. היא נשארת על הגוף של בעל החיים למשך כמה ימים, נושכת אותו ועובר לבעל החיים הבא. הנה חמישה סימנים שמעידים על כך שיש לבעל החיים שלכם קרציות, או פרעושים.

  1. העבירו את היד שלכם על גופו של בעל החיים. אתם אמורים לראות את הקרציות במידה והן נמצאות שם. זה מרגיש כמו בליטה קטנה שאפשר לגלות על ידי הפרדה בין השערות של הפרווה. בשונה מקרציות הנחשבות לגדולות יחסית, פרעושים הרבה יותר קטנים והם נוטים להתקבץ על הבטן של חיית המחמד. משונה מקרציות שקל לתפוס, פרעושים קשה מאות לתפוס. בכל אופן, כדי להקפיד על מתן אמפולה ייחודית אחת לשלושה חודשים שמונעת מאותם טפילים להיצמד לגופם של החיות. 
  2. גירוד – אם הכלב או החתול שלכם לא מפסיק להגרד, יכול מאוד להיות שיש עליו קרציות או פרעושים. 
  3. אנמיה של כלבים- אם אתם מרגישים שחיית המחמד שלכם עייפה כל הזמן, שאין לה תיאבון, שהחניכיים שלה חיוורות, שהיא נראית חלשה, יכול מאוד להיות שהקרציות או הפרעושים גרמו לה לאנמיה. 
  4. לכלוך – פרעושים משאירים אחריהם את הדם שהם אוכלים. אם העור של חיית המחמד מגורה ואדום, יכול מאוד להיות שמדובר בקרציות או פרעושים. 
  5. נשירה – נשירה של השיער באזורים של הזנב ומסביב לטוסיק מעידה גם כן על פרעושים וקרציות. 

הדברה נגד קרציות 

בשונה מהדברות אחרות המוגדרות בתור הדברה מונעת, הדברת קרציות היא הדברה מטפלת ועושים אותה במקום שכבר נגוע בקרציות. הדברה זו אפקטיבית אך ורק לטווח הקצר בשל החומרים הייחודיים שבה. את ההדברה מומלץ לבצע רק אחרי שהתגלתה מכת קרציות במטרה לטפל בבעיה. חשוב גם כן לדאוג שחיית המחמד נקיה, שהיא עוברת מקלחת אחת לכמה חודשים, מסופרת לפני שהקיץ מתחיל ומקבלת טיפול נגד קרציות ופרעושים. 


חברת פלא הדברות מתמחה בביצוע הדברות הן נגד קרציות והן נגד פרעושים. את ההדברה ניתן לבצע רק אחרי שביצעתם את הטיפול המתאים בחיית המחמד שלכם, אחרת ההדברה לא תהיה יעילה. מומלץ לדאוג לכך שהבית יהיה נקי ומסודר ככל הניתן לפני ההדברה. במידה ויש לכם גינה, חשוב שהדשא יהיה מכוסך ושלא יהיה לכלוך ועשביה. ההדברה מתבצעת על פני כל הרצפה ובחוץ בצורה אחידה בכל השטח של החצר. למידע נוסף על הדברת קרציות צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם.

Call Now Button054-7500467