לוכד עכברים ברעננה

לוכד עכברים ברעננה

מחפשים לוכד עכברים ברעננה? אנו שמחים לבשר לכם שהגעתם בדיוק למקום הנכון ועכשיו אתם יכולים להוריד לחץ, להירגע ופשוט להזמין אליכם את צוות המומחים של

קרא עוד »
לוכד עכברים

לוכד עכברים

עכבר הוא ללא ספק בין המכרסמים שאנחנו פחות רוצים לראות במרחב הביתי שלנו. כדאי שתדעו שהסיכוי שתראו את העכבר, למרות שכבר הבנתם שיש לכם אחד

קרא עוד »
הדברת עכברים

הדברת עכברים

כדי לבצע הדברת עכברים, ניתן לנקוט בשתי שיטות עיקריות. האחת היא באמצעות הנחה של מלכודות עכברים מסוגים שונים כמו למשל מלכודות קפיץ או מלכודות דבק

קרא עוד »

הדברת חדקונית הדקל

חדקונית הדקל הינה חיפושית שנחשבת לאחד החרקים הבעייתיים ביותר והיא מסוכנת מאוד בעיקר לעצי הדקל. ניתן לזהות אותה יחסית בקלות שכן היא בגודל שנע בין שלושה לארבעה סנטימטרים וניתן למצוא אותה בצבעים שונים שבין חום לאדום.

בנוסף יש לחיפושית הזו חדק איתו היא חופרת גומחה קטנה בגזע עץ הדקל בו הנקבה היא מטילה את הביצים שלה. חדקונית הדקל חיה בדרך כלל בין חודש וחצי לארבעה חודשים וחצי ויש לה מחזור חיים של ארבעה שלבים ביצה-זחל-גולם-בוגר. החיפושית יכולה להטיל בין חמישים לחמש מאות ביצים במהלך מחזור חייה כאשר קצב בקיעת הביצים תלוי כמובן בעיקר במזג האויר. 

מה הנזק שגורמת חדקונית הדקל?

ישנם הרבה מאוד נזקים להם חיפושית חדקונית הדקל יכולה לגרום כאשר הנזק העיקרי והמוכר ביותר הוא הרס של עצי הדקל והמתה שלהם. חדקונית הדקל פוגעת בסוגים רבים של עצי דקל במרחב הפרטי והציבורי אך הסוג המועדף עליהם הוא הדקל הקנרי.

במידה וזיהינו עץ נגוע שעדיין לא מת ניתן להציל אותו אך יש לזהות זאת בשלב מוקדם יחסית. במידה וזיהינו צואה של חדקונית הדקל בתוך העלים או בלולב זוהי בהחלט אינדיקציה שהעץ נגוע אך ניתן עדיין להציל אותו בעזרת טיפול מקצועי ומסור כולל הדברת חדקונית הדקל. במידה וזיהינו שהלולב כבר מת כנראה שלא ניתן להציל את העץ גם אם העלים שלו עדיין ירוקים.

בכדי לדאוג שהעץ לא יפגע מחדקונית הדקל יש לגזום את העלים היבשים ולטפל בעץ על בסיס קבוע. מעבר לכך גם תופעה של מוות לאחור יכול להעיד על הימצאות של חדקונית החדק בו החיפושית פוגעת בעלים החדשים הצומחים קודם לכן ולאחר מכן מגיע המוות של העץ לכיוון הגזע. 

כיצד נבצע הדברת חדקונית הדקל?

ניתן לבצע תהליך של הדברת חדקונית הדקל בכדי למנוע את הפגיעה אותה היא גורמת לעצים. ישנן מספר שיטות לבצע את ההדברה של חדקונית הדקל כאשר ניתן להשתמש בריסוס כימי או ביולוגי כאשר במקרה של הריסוס הכימי החומר של ההדברה יהיה מורכב בדרך כלל ממספר חומרים, זאת על מנת שהוא יוכל להיות אפקטיבי יותר אל מול החיפושית. במסגרת ההדברה הביולוגית מוזרק אל העץ חומר שמטרתו היא להרחיק את החיפושית על ידי פגיעה בה וכמובן גם בזחלים שלה. 

אנחנו בקבוצת פלא הדברות מתמחים בסוגים רבים של הדברות כאשר בין היתר אנו מתמחים גם  בהדברת חדקונית הדקל. אנו רואים כמה החיפושית הזו גורמת לנזקים במרחבים פרטיים וציבוריים ואנו מבינים כי יש לפעול מהר מאוד בכדי להציל את עצי הדקל.

במידה ואתם חוששים שעצי הדקל שלכם נגועים בחדקונית הדקל אנו נשמח להגיע אליכם ולבצע בדיקה אם עצי הדקל שלכם נוגעים או לא ובמידה וכן לבצע את הליך ההדברה לו אתם זקוקים.

Call Now Button054-7500467