הדברת עש המזון

הדברת עש המזון

אם אתם פותחים את ארונות המטבח ואתם רואים חרקים קטנים מתעופפים בתוכו, ככל הנראה שאתם סובלים מהימצאות של עש המזון. עש המזון הינו סוג של

קרא עוד »
מדביר

הדברת פסוקאים

רבים נוהגים לכנות את הפסוקאים בתור כיני ספרים אך זהו רק זן אחד מתוך הרבה מאוד זנים של הפסוקאים כמו גם כיני עצים ועוד. הפסוקאים

קרא עוד »
פינוי פגר/פינוי נבלות

פינוי פגר/פינוי נבלות

לעתים אנו נתקלים במרחב הביתי שלנו בגינה או בחצר או במרחב הציבורי בפגר או נבלה של בעל חיים. לעיתים זו יכולה להיות חולדה שמתה בחצר

קרא עוד »

הדברת פסוקאים

רבים נוהגים לכנות את הפסוקאים בתור כיני ספרים אך זהו רק זן אחד מתוך הרבה מאוד זנים של הפסוקאים כמו גם כיני עצים ועוד. הפסוקאים הם חרקים מאוד קטנים, בגודל שנע בין 1 ל-2 מ״מ כאשר ניתן למצוא אותם במגוון צבעים החל מלבן ועד גוונים כהים יותר של חום או שחור.

הפסוקאים ככלל, ניזונים מעובש או פטריות קטנטנות אותן ניתן למצוא במקומות לחים ורטובים ולכן נוכל לראות אותם לא מעט באיזורים בבית כמו חדר האמבטיה או המטבח. בספריות גם כן ניתן למצוא אותם, ומכאן הכינוי שלהם כיני ספרים כאשר הם נמשכים בעיקר לדבק המחבר בין דפי הספר, ממנו הם ניזונים.

אנו נוכל למצוא פסוקאים גם בבתים בהם יד נזילות או רטיבויות כתוצאה מחדירת גשמים או תקלות בצנרת. הפסוקאים אינם מזיקים לבני האדם באופן ישיר ומהווים בעיקר מטרד במרחב הביתי מהם ניתן להיפתר בצורה טבעית או באמצעות הדברה. 

כיצד ניתן להיפתר מפסוקאים?

ישנן מספר דרכים להיפתר מפסוקאים בחלל הביתי שלנו, כאשר בראש ובראשונה נצטרך לפתור את בעיית הלחות בבית. את בעיית הלחות שמושכת את הפסוקאים ניתן לפתור בעזרת איוורור נכון של הבית בדגש על חדרי האמבטיה אחרי מקלחת או חדר המטבח אחרי בישול או הרתחה של הקומקום במקומות בהם נוצרים אדים, שכן לאחר אוורור נכון ומתאים, לא יוכלו להיווצר התנאים שמושכים אליהם את הפסוקאים. במידה והרטיבות התפשטה אל רהיטים או מזרונים, עלינו לוודא כי אנו מייבשים אותם בצורה מוחלטת על ידי הוצאתם אל השמש או ייבושם על ידי מפזרי חום, פן לשיער או מייבש תעשייתי בהתאם לכמות הרטיבות שקיימת על הרהיט. מעבר לכך, ישנם פסוקאים שגם ניזונים מדגנים ומזונות אחרים לכן אם אתם רואים פסוקאים באיזור המטבח מומלץ לוודא כי כל שקיות וקופסאות האוכל היבש סגורות בצורה הרמטית בכדי לא לתת להם סיבה להישאר במטבח שלכם. 

מה עלינו לעשות במידה ואנו לא מצליחים להיפתר מן הפסוקאים?

במידה ואנו לא מצליחים להיפתר מן הפסוקאים שצבאו על הבית שלנו באחת מן הדרכים שהסברנו לכם, כדאי לפנות למדביר בהקדם האפשרי. המדביר ככל הנראה יאמר לכם שניתן לבצע ריסוס במידה והבעיה חמורה אך הוא יציין כי הריסוס אינו יעיל במאת האחוזים שכן קשה להגיע לכל חריץ בבית בו יכולים להיות פסוקאים. הדרך היעילה היא להשתמש בחומרים שמפחיתים לחות כמו למשל ג׳ל סיליקה או במכשיר שקולט לחות וכך למעשה מפחית את כמות הלחות בחדר. 

אנחנו בקבוצת פלא מתמחים בכל סוגי ההדברות ואנו נשמח לעזור לכם כיצד תוכלו להיפתר מבעיית הפסוקאים שפקדה אתכם ואת הבית שלכם. לאור הנסיון הרב שצברנו בהדברה של פסוקאים אנו נשמח לצייד אתכם בטיפים כיצד לעשות זאת בדרך היעילה ביותר.

Call Now Button054-313-3338